Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
29-го серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави. Саме у цей день 10 років тому відбувся один з найтрагічніших епізодів сучасної війни — вихід українських бійців з оточення під Іловайськом.
Тоді росіяни вчергове порушили домовленості та розстріляли українських захисників, яким обіцяли “зелений коридор”. Шлях пролягав через соняшникові поля, тож символом цього дня став соняшник. Вшанували пам’ять всіх, хто загинув і у парку Металургів у Запоріжжі.
Зокрема, поклали квіти до меморіалу представники обласної та міської влади, священнослужителі, правоохоронці, військові, а також ті, хто втратили своїх близьких. Серед них — Оксана Гришкова. На цій війні вона втратила сина.
“Мій син служив в 55 окремій бригаді. Він був командиром гармати. Загинув він на початку березня 2022 року у селі Старомлинівка, обороняючи нашу країну. На даний час служить ще чоловік. Він зараз у Сумській області служить. В іншій бригаді,” – ділиться вона.
“День пам’яті — це є нагадування нам про ті злочини, які скоїла російська федерація. В першу чергу, якщо у нас є пам’ять, ми пам’ятаємо про загиблих воїнів, ми знаємо, чому ми тут, навіщо тут і що ми маємо робити. Це є основне. Ми вшановуємо усіх героїв, пам’ятаючи про їхній подвиг, який вони зробили для того, щоб сьогоднішня Україна існувала,” – додає заступник начальника прикордонного загону №8 ДПСУ Олег Ополонський.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
26.05.2026, 15:57
21.05.2026, 18:28
03.06.2026, 10:00
03.06.2026, 11:29
26.05.2026, 12:33
11.06.2026, 16:38
21.05.2026, 08:34
20.05.2026, 17:12
29.05.2026, 17:13

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: