Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
У житловому будинку по вулиці Незалежної України, 80, в ніч на 10 жовтня 2022 року внаслідок ворожої атаки був вщент зруйнований другий під’їзд, багато квартир зазнало значних пошкоджень.
Протягом року у будинку відновлювали комунікації та лагодили помешкання. Напередодні нового опалювального сезону у будинку по вулиці Незалежної України, 80 перевіряють тепломережу. З 2017 року тут функціонує ОСББ, відтоді у 4-х із 10 під’їздів мешканці встановили індивідуальні теплові пункти, їхній стан оглядає голова правління Володимир Штапко.
Внаслідок ракетного удару ворога перший під’їзд опинився відмежованим від всього будинку. Вже у перші дні після обстрілу в ньому налагодили електро- та водопостачання. Протягом місяця підвели газ, а в грудні через верхні поверхи та відсутній другий під’їзд підвели тепломережу. Тож, вже минулої зими люди, які залишились жити у відокремленому під’їзді, були з теплом, каже Володимир Штапко.
Володимир Штапко голова правління ОСББ по вулиці Незалежної України, 80: “Перший під’їзд у задовільному стані. Мешканці під’їзду, хто не виїжджав, поробили своїми силами ремонти. Що могла, допомагала влада, ОСББ. Вода є, газ є, світло є. Де треба, переварили труби, з другого боку дадуть потоки енергоносіїв”.
Протягом літа на під’їздах замінили вхідні двері, поставили другі – тамбурні. На прибудинковій території проклали пішохідні доріжки, виконали озеленення. Сьогодні до будинку повернулось десь 90% його мешканців. Люди кажуть, завжди пам’ятатимуть і той жахливий жовтневий обстріл, і загиблих сусідів. У ніч на 10 жовтня не поїхали додому, а залишились ночувати у приміщенні ресторану, що розташований у будинку, його працівники. Кажуть, ховалися на роботі від постійних обстрілів міста, що заподіяв ворог торік восени. А після удару працівники закладу організували у своєму приміщенні волонтерський хаб.
Ольга Стаднік директорка ресторану згадує: “Ми були в шоці. Напевно були одними з перших, хто викликав усі служби. Намагалися допомогти людям. Ми багато готували для ТРО, нацполіції, нацгвардії. Тобто чим могли, тим допомагали. У нас тут був дуже великий волонтерський штаб”.
За рік до обстрілу лікар Андрій Паньков заселився на верхньому поверсі першого під’їзду. Вікна його квартири виходять на вулицю Новицького, й це захистило її від руйнувань. Але трагедія сталась у 10 метрах від його помешкання, і з цим доведеться якось жити далі, каже чоловік.
За словами голови ОСББ, цьогоріч наприкінці жовтня у будинку розпочнуться відновлювальні роботи. Вже завершено й профінансовано з міського бюджету проєктування. Планується заміна даху на будинку, термомодернізація зовнішніх стін, ремонт квартир, встановлення нових балконів за єдиним стилем, повна заміна інженерних комунікацій, відновлення доріг та облаштування прибудинкової території із залученням ландшафтного дизайну. Фінансуватимуть ремонтні роботи міжнародні партнери. Проєкт розрахований на 2,5 роки, але у правлінні будинку сподіваються впоратися за два.
09.06.2026, 17:03
26.05.2026, 13:49
18.05.2026, 09:25
21.05.2026, 12:30
04.06.2026, 08:45
09.06.2026, 15:20
19.05.2026, 16:49
11.06.2026, 13:17
05.06.2026, 15:06

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: